Co można kupić na 40 rocznicę ślubu i inne jubileusze – przewodnik prezentowy

Świętowanie rocznicy ślubu to wyjątkowy moment zarówno dla małżonków, jak i ich rodziny oraz przyjaciół. Wybór odpowiedniego prezentu na tę okazję może jednak być sporym wyzwaniem. Przewodnik prezentowy, który przedstawiamy poniżej, pomoże Ci wybrać idealny podarunek na 40 rocznicę ślubu, jak również na inne ważne jubileusze, pozwalając uczcić te wyjątkowe chwile razem z bliskimi.

Prezent na 40 rocznicę ślubu

40 rocznica ślubu to absolutnie wyjątkowy moment, którego nie można pominąć. Powinniśmy się zastanowić, co można kupić na tak ważną okazję. Generalnie uważa się, że jubileusz byłby opisany jako “Rubinowy”. Dobrym pomysłem będzie zatem prezent związany z rubinami – może to być biżuteria z rubinem dla żony, jak też elegancki zegarek z rubinowym akcentem dla męża.

Oczywiście sam prezent nie musi być dosłowne i możemy zastanowić się również nad rodzajem prezentów, które sprawią radość obdarowywanej parze, np. wycieczka zagraniczna, romantyczny weekend we dwoje, czy bilety na występ teatralną lub koncert.

10, 20 i 25 rocznica ślubu – co warto wybrać na te okazje?

Jeśli zastanawiasz się, co można kupić na 10 rocznicę ślubu, warto pomyśleć o przedmiotach związanych z cyną (jubileusz ten nazywa się bowiem “Cynowym”). Typowym prezentem na 20 rocznicę ślubu są przedmioty z porcelany, np. elegancki serwis obiadowy, który będzie miłym wspomnieniem tej rocznicy.

Na 25 rocznicę ślubu obowiązkowym prezentem są oczywiście takie rzeczy jak srebrna biżuteria (np. bransoletka, łańcuszek z zawieszką) lub inne elementy ze srebra – to nazywa się “Srebrne wesele”.

30, 35 i 45 rocznica ślubu – propozycje prezentów

Podobnie jak w przypadku innych rocznic, warto zastanowić się, co może być charakterystyczne dla danego jubileuszu. Na 30 rocznicę ślubu warto pomyśleć o motywie perły, stąd warto poszukać biżuterii z perłami.

W przypadku 35 rocznicy ślubu, symbolizowanej przez koral, można wybrać związane z tym jubileuszem przedmioty – np. dekoracje wnętrza przywołujące na myśl morze czy wakacje. Ostatnią z tych rocznic, 45 rocznicę ślubu, można uczcić prezentami związane z szafirową barwą, czyli np. biżuterią z błękitnymi kamieniami.

Jubileusz złotego – 50 rocznica ślubu

Na zakończenie tego przewodnika warto wspomnieć co można kupić na 50 rocznicę ślubu – to oczywiście Złote Gody. Wyjątkowy prezent na ten wyjątkowy dzień to oczywiście biżuteria ze złota (złote pierścionki, kolczyki czy zawieszki) lub inne eleganckie przedmioty ze złotymi akcentami, które będziecie chcieli podzielić się z bliskimi jako świadkowie tej pięknej historii miłosnej.

Mam nadzieję, że nasz przewodnik pomógł Ci odpowiedzieć na pytanie co można kupić na rocznicę ślubu, bez względu na to, którą rocznicę właśnie świętujesz. Pamiętaj, że najważniejsze jest, aby oferta od serca i celebrować te wyjątkowe wspólnie spędzone lata.”””,

Wyjątkowe prezenty na kolejne rocznice ślubu

Ważne rocznice ślubu, takie jak 40-ta czy 50-ta, wymagają specjalnych prezentów. Dla 40 rocznicy, związanej z rubinami, warto wybrać biżuterię z rubinem dla żony lub zegarek z rubinowym akcentem dla męża. Z kolei na 50 rocznicę ślubu, zwanej Złotymi Godami, świetnym wyborem będą złote przedmioty, takie jak biżuteria czy zawieszki.

Aby uczcić 25 rocznicę ślubu, warto postawić na srebrną biżuterię czy elementy ze srebra, jako symbol Srebrnego wesela. Natomiast na 20 rocznicę ślubu, warto wybrać porcelanowe przedmioty, takie jak serwis obiadowy. Zachowajmy tradycje także w przypadku pozostałych rocznic: 10 rocznicy ślubu związanej z cyną, 30 rocznicy symbolizowanej przez perły, 35 rocznicy reprezentującej koral oraz 45 rocznicy ślubu, których motywyem przewodnim jest szafirowa barwa.

Wspólne życie każdej pary warto celebrować, wybierając odpowiednie prezenty na kolejne rocznice ślubu. Pamiętajmy, że podarunek, który zostanie przyjęty z serca, będzie najlepszym świadectwem tych wyjątkowych wspólnie spędzonych lat.

Back to top button